Imago teraapiast

Harville Hendrix and Helen La Kelly Hunt the developers of Imago therapy

Imago suhteteraapia on loodud PhD Harville Hendrixi poolt ja selles on integreeritud erinevad psühholoogilised, käitumuslikud, filosoofilised ja vaimsed lähenemised. Osalejad, kes on kogenud Imago suhteteraapia teooria ja praktika mõju läbi töötubade, kirjanduse ja nõustamise ütlevad tihti, et Imago suhtetöö on lihtne ja arusaadav. Imago aitab paremini mõista, miks me üleüldse armume ja miks järgnevad konfliktid ning kuidas nendega toime tulla. Just teadmatus on see, mis tekitab lootusetust ja jõuetust. Imago suhtetöö näitab suhtepaarile kätte uue suuna, mis loob soodsa võimaluse eluterve, usaldus- ja armastusväärse suhte loomiseks. 

Imago aitab paremini mõista

miks me üleüldse armume ja miks järgnevad konfliktid ning kuidas nendega toime tulla. Imago aitab mõista, et kõik konfliktid on vajalikud suhtes edasiliikumiseks ja õpetab, kuidas nendega hakkama saada.  Imago annab teadmised ja tööriistad, kuidas edasi liikuda ning annab suhtepaarile kätte uue suuna, mis loob soodsa võimaluse eluterve, usaldus- ja armastusväärse suhte loomiseks. Imago aitab luua armastavama, hoolivama, mõistvama ja toetavama suhte ning leida selles uuestisündinud koosolemises sügav hingeline rahu ja rõõm.

Imago suhteteraapia on mõeldud paaridele, kes:
- kogevad oma suhtes raskusi ning soovivad konflikte lahendada,
- mõtlevad lahutusest ent otsivad veel väljapääsu, et jätkata kooselu uut moodi,
- otsustavad kooselu alustada ning soovivad kohe algusest peale teadlikult oma suhet luua ja arendada,
- soovivad rikastada oma kooselu ja kogeda veelgi sügavamat kontakti oma armastatuga.

Meil ei ole vaja leida õiget partnerit, vaid saada ise õigeks partneriks ja õppida  kasutama  oma suhet isiklikeks muutusteks ja arenguks.